Spor Olanakları

#

Kampüste Yaşam

Başkent Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ve akademik çalışmaların yanı sıra öğrencilerin sosyal, kültürel, sanat ve mesleki açıdan gelişmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlenmesine büyük önem verilmektedir. Üniversitemizin çeşitli salonlarında düzenlenen yurt içi ve yurt dışından uzmanların katıldığı seminer, panel, sempozyum, kongre, atölye çalışmaları, konferans gibi etkinlikler öğrencilerimize yeni ufuklar açıyor.

Başkent Üniversitesi Spor Hizmetleri Müdürlüğü, öğrencilerin ve personelin kampus yaşamlarını hareketlendirmeyi; fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini artırmayı, onları yeni spor branşlarıyla tanıştırarak ve sporu sevdirerek aktif, sağlıklı bireyler olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda müdürlüğümüz, kampüste eğitim süresince kurslar, turnuvalar gibi birçok farklı etkinlik düzenlemekte ve üniversitemizi farklı yarışmalarda temsil edecek okul takımlarının hazırlanmasında da rol üstlenmektedir.

Üniversitemizin Bağlıca Kampüsü'nde yer alan spor tesisleri haftanın yedi günü öğrencilerin ve personelin kullanımına açık tutulmaktadır. 

Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde, çok amaçlı kapalı spor salonu, aerobik ve dans stüdyosu, aletli kondisyon salonu, masa tenisi odası, açık tenis kortu ve çim saha bulunmaktadır.

Spor Hizmetleri Müdürlüğü