Başkent Üniversitesi ve HAVELSAN Kovan Akademi İş Birliği Protokolü İmza Töreni

#

İmzalanan Protokoller ve Sözleşmeler

Başkent Üniversitesi ve OSTİM Teknik Üniversitesi ile Kovan Akademi iş birliği protokolü imzalandı.

Başkent Üniversitesine yönelik iş birliği için imzalar HAVELSAN Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özkan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Varoğlu tarafından atıldı.

Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümleri müfredatında yer alan Kurumsal Kaynak Yönetimi derslerinde, kurumsal kaynak yönetimi konsepti ve uygulamaları anlatılırken bir yazılım ürünü üzerinde uygulamalı gösterimi de gerekiyor.

Çoğu üniversitede yabancı menşeili ürünler kullanılmakla birlikte, Başkent Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi bölümünün müfredatında yer alan Kurumsal Kaynak Yönetimi dersinin 2022-2023 güz döneminden itibaren milli ürün Kovan destekli olarak, Kovan Akademi eğitmenlerince verilmesine başlandı.

Ders kapsamı içerisinde kurumsal kaynak yönetiminin gelişimi, yazılım tasarımı, iş süreçleri analizi ve İş Süreçleri Modeli ve Notasyonu (BPMN) tasarım yetenekleri ile uygulama örneklerinin yer aldığı Kovan İş Süreçleri Mühendisliği programı aktarılıyor.

Üniversitenin bilgisayar laboratuvar sınıflarında Kovan ürününün akademik versiyonu kurularak ders süresince öğrencilerin kurumsal kaynak yönetim sistemleri üzerinde yürütülen iş süreçlerini bire bir deneyimlemeleri sağlandı.

Derse katılan öğrenciler, Kovan Akademi dijital sertifikasına sahip olacak.

Kaynak : https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/milli-yazilim-kovan-universitelerde-ders-oldu/2731006


Benzer Haberler