Kadın Voleybol Takımımızın Başarısı

#

Başarılar ve Ödüller

Üniversite Kadın Voleybol Takımımız Ankara’da,  Ankara Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan ÜNİLİG yarıfinal müsabakalarında ODTÜ, TOBB, HACETTEPE ve ANKARA Üniversitelerini yenip namağlup olarak finallere gitmeye hak kazanmıştır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yapılan 2018-2019 sezonu ÜNİLİG Kadın Voleybol Türkiye Şampiyonası Play-Off karşılaşmaları Balıkesir Kurtdereli Spor Salonunda gerçekleşmiştir.

27 Nisan – 01 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılan Play-Off final karşılaşmalarında Başkent Üniversitesi Kadın Voleybol Takımımız Koç Üniversitesi, İstanbul Özyeğin Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi’ni mağlup ederek adını finale yazdırmıştır. ÜNİLİG müsabakalarında ilk kez bir Ankara takımı final oynamaya hak kazanmıştır.

Final karşılaşmasında son 3 senenin şampiyonu olan İzmir Yaşar Üniversitesinide 3-0 yenerek Üniversiteler Türkiye Şampiyonluğunu takımımız kazanmıştır. Bu başarıyla birlikte Üniversiteler Ligi Şampiyonluğu KUPASI ilk kez Ankara’da bulunan bir üniversite tarafından kazanılmıştır.

Bu büyük başarısından dolayı Kadın Voleybol Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Benzer Haberler