AİHS Bağlamında Ceza ve Ceza Muhakemesi Kanunlarının Zaman Yönünden Sınırı

(Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Ocak – 2015 sayısında yayımlanmak üzere dergiye sunulan makaledir . 26 Haziran 2014, 13:05)

Prof. Dr. Z. HAFIZOĞULLARI

Yrd. Doç. Dr. E. AYGÜN EŞİTLİ

Ar. Gör. Ö. KÜÇÜKTAŞDEMİR

 

Genel kategorisine gönderildi | ile etiketlendi | AİHS Bağlamında Ceza ve Ceza Muhakemesi Kanunlarının Zaman Yönünden Sınırı için yorumlar kapalı

Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları’nın, ‘Kuvvetler Ayrılığı Kapsamında Yargının Yeri’ Konulu Panelde Sundukları Bildiri

LİBERAL – DEMOKRATİK DEVLET DÜZENLERİNDE KUVVETLER AYRIMI  

SUÇ ve CEZA

I

Demokratik hukuk devletlerinde kuvvetler ayrımı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm çarpıklıklarına rağmen, Anayasasında ( m. 2 ), liberal – demokratik bir devlet olarak tanımlanmaktadır.

Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları’nın, ‘Kuvvetler Ayrılığı Kapsamında Yargının Yeri’ Konulu Panelde Sundukları Bildiri için yorumlar kapalı

Hoşgeldiniz!

Bu site Başkent Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı‘na aittir.

İşbu site öğrenciler ve uygulamacılar düşünülerek hazırlanmıştır.
Öğrenciler için okudukları dönem boyunca ihtiyaçları olacak bir takım makaleleri, pratikleri ve sınav sorularını barındırmakta olan sitemizde bunların yanı sıra uygulamacılar için, mesleklerini icra ederken onlara katkıda bulunacağına inandığımız makaleler bulunmaktadır.

Ayrıca iletişim bağlantısı ile bizlerle irtibat kurabilir, ceza hukuku ile ilgili sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

Hakkımızda bağlantısı ile bizlerle ilgili bilgi edinebilir, eserlerimizi görebilir ve kişisel sayfalarımıza ulaşabilirsiniz.

Genel kategorisine gönderildi | Hoşgeldiniz! için yorumlar kapalı