Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları Armağanı

Sayın Meslektaşımız

Fakültemiz emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları için bir Armağan çıkarılacaktır. “Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları’na Armağan” hakemli ve hakemsiz olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. Bu Armağan’a akademik yazınızla katkıda bulunmanız bizi onurlandıracaktır. Gönderilen makaleler talep edilmeleri halinde hakem incelemesine gönderilecek, aksi halde hakemsiz yayımlanacaktır. Aşağıdaki e-posta adreslerinden biri yoluyla bizimle temasa geçebilirsiniz. Yazıların son teslim tarihi 31Aralık 2015’dir.

Katkılarınız için şimdiden en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Yayın Kurulu:
Prof. Dr. Muharrem ÖZEN
Prof. Dr. Süha TANRIVER
Yrd. Doç. Dr. Günal KURŞUN
Yrd. Doç. Dr. Ezgi AYGÜN EŞİTLİ
Av. Dr. Bülent Hayri ACAR
Ar. Gör. Özgür KÜÇÜKTAŞDEMİR

 

Prof. Dr. Zeki HAFIZOĞULLARI Armağanı Yazım İlkeleri

 

 • Armağan’da yalnızca “Anı” ve “Makale” türündeki çalışmalar yayımlanacak olup; “çeviri”, “karar incelemesi”, “mevzuat incelenmesi” ve “bilgilendirme notu” gibi çalışmalara yer verilmeyecektir.
 • Armağan’a gönderilecek makaleler başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır.
 • Armağan’a gönderilecek makaleler Türkçe yazılmalıdır.
 • Armağan’a gönderilecek makalelerde herhangi bir sayfa sınırlaması bulunmayıp, bu husus yazarların takdirine bırakılmıştır.
 • Armağan’a gönderilecek makalelere “Özet” ve “Anahtar Sözcükler” kısımlarının eklenmesi gerekli değildir. Bununla beraber, tüm makalelerin sonunda, metinde kullanılan kaynakların gösterildiği bir “Kaynakça” bölümü yer almalıdır.
 • Armağan’a gönderilecek makaleler “Word” Programında, Times New Roman karakteriyle, 11 Punto büyüklüğünde ve 1 satır aralığıyla yazılmalı ve A-4 sayfa boyutunda kaydedilmelidir. Makalelerde yer verilecek dipnotlar ise her sayfanın altında gösterilmeli ve Times New Roman karakteriyle, 9 Punto büyüklüğünde ve yine 1 satır aralığıyla yazılmalıdır. Sayfa yapısı; üstten, alttan ve her iki kenardan 2,5 cm boşluk bırakılarak ayarlanmalı ve paragraf aralıkları tüm belge boyunca “6 nk” olmalıdır.
 • Armağan’da, yazarların talebi doğrultusunda hem “hakemli” hem de “hakemsiz” makalelere yer verilmesi mümkün olup; hakemli makalelerin “hakem incelemesinden geçirilmiş olduğu”, basılı metinde makalenin ilk sayfası altında yer alan açıklayıcı dipnotlarda belirtilecektir. Bu konuda herhangi bir tercih bildirmemiş olan katılımcıların makaleleri “hakemsiz” olarak yayınlanacaktır.
 • Armağan’a gönderilen makalelerin yazım bakımından son denetimlerinin yapılmış olduğu; yazarların, göndermiş oldukları e-posta ekindeki biçimiyle makalelerine “basıla” verdikleri kabul edilecektir. Hazırlanan makalelerdeki yazım yanlışlarının olağanın dışında bulunması veya hakemsiz makaleler de dâhil olmak üzere bilimsellik ölçütlerine uyulmaması durumunda, makale Armağan Yayın Kurulu tarafından geri çevrilecektir.
 • Armağan Yayın Kurulu tarafından ilk değerlendirmesi yapılan ve hakemli bölümde yayımlanacak olan makaleler, yazım ilkelerine uygun görüldükleri takdirde hakem incelemesine gönderilecek; hakemden gelen rapor doğrultusunda makalenin yayımlanmasına, yazardan rapor çerçevesinde düzeltme istenmesine veya makalenin geri çevrilmesine karar verilecektir. Durum, yazarlara en kısa süre içinde bildirilecektir. Hakem raporunun olumsuz olması durumunda ikinci bir hakem incelemesi yaptırılmayacaktır. Hakem raporunda düzeltme istenmesi durumunda, yazarlar tarafından yalnızca raporda işaret edilen düzeltmeler çerçevesinde değişiklikler yapılabilecektir.
 • İşbu Yazım İlkeleri’ne uygun şekilde hazırlanmayan makaleler, Armağan Yayın Kurulu tarafından geri çevrilecektir.
 • Armağan’a sunulan makalelerin gönderileceği son tarih 31 Aralık 2015’dir.
 • Armağan’a sunulmak üzere hazırlanan tüm makalelerin hafizogullariarmagani@gmail.com e-posta adresine gönderilmesi rica olunur. Armağan’la ilgili olarak diğer tüm yazışmaların da aynı adresten yapılması mümkündür.
 • Yazarların; unvanlarını, görev yaptıkları kurumları, iletişim adresleri ile telefonları ve varsa e-posta adreslerini de makaleleri ekinde göndermeleri rica olunur.
Genel kategorisine gönderildi | Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları Armağanı için yorumlar kapalı

AİHS Bağlamında Ceza ve Ceza Muhakemesi Kanunlarının Zaman Yönünden Sınırı

(Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Ocak – 2015 sayısında yayımlanmak üzere dergiye sunulan makaledir . 26 Haziran 2014, 13:05)

Prof. Dr. Z. HAFIZOĞULLARI

Yrd. Doç. Dr. E. AYGÜN EŞİTLİ

Ar. Gör. Ö. KÜÇÜKTAŞDEMİR

 

Genel kategorisine gönderildi | ile etiketlendi | AİHS Bağlamında Ceza ve Ceza Muhakemesi Kanunlarının Zaman Yönünden Sınırı için yorumlar kapalı

Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları’nın, ‘Kuvvetler Ayrılığı Kapsamında Yargının Yeri’ Konulu Panelde Sundukları Bildiri

LİBERAL – DEMOKRATİK DEVLET DÜZENLERİNDE KUVVETLER AYRIMI  

SUÇ ve CEZA

I

Demokratik hukuk devletlerinde kuvvetler ayrımı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm çarpıklıklarına rağmen, Anayasasında ( m. 2 ), liberal – demokratik bir devlet olarak tanımlanmaktadır.

Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Prof. Dr. Zeki Hafızoğulları’nın, ‘Kuvvetler Ayrılığı Kapsamında Yargının Yeri’ Konulu Panelde Sundukları Bildiri için yorumlar kapalı

Hoşgeldiniz!

Bu site Başkent Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı‘na aittir.

İşbu site öğrenciler ve uygulamacılar düşünülerek hazırlanmıştır.
Öğrenciler için okudukları dönem boyunca ihtiyaçları olacak bir takım makaleleri, pratikleri ve sınav sorularını barındırmakta olan sitemizde bunların yanı sıra uygulamacılar için, mesleklerini icra ederken onlara katkıda bulunacağına inandığımız makaleler bulunmaktadır.

Ayrıca iletişim bağlantısı ile bizlerle irtibat kurabilir, ceza hukuku ile ilgili sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

Hakkımızda bağlantısı ile bizlerle ilgili bilgi edinebilir, eserlerimizi görebilir ve kişisel sayfalarımıza ulaşabilirsiniz.

Genel kategorisine gönderildi | Hoşgeldiniz! için yorumlar kapalı