Bu sitede sadece kişisel bilgiler değil aynı zamanda psikoloji, yayınlanmış ya da yayınlanmamış araştırmalar ve çeşitli alanlardaki uğraşlarla ilgili bilgiler bulabileceksiniz. Sitenin bir bölümü öğrencilerime ayrılmıştır. Öğrencilerim bu bölümlerden yararlanarak ders tasarımı, derste kullanılan slaytlar, değerlendirme ölçütleri gibi bilgilere ulaşabilirler.  

Billimsel Çalışmalar

Müzik Performans Kaygısı Ölçeği: Performans kaygısı bazı durumlarda müzisyenlerin de yaşadığı bir kaygı türüdür. Sahneye çıkma ve başkalarının önünde performans sergilemekten endişe duyma en temel karakteristiğidir. Kaygılı düşünceler, olumsuz duygular ve bedensel belirtilerle görülen performans kaygısı, kimi durumlarda müzisyenlerin performansını düşürebilecek şiddette yaşanabilmektedir.

Çalışma

Atlas

Uzun uğraşların ardından öykülerimi bir kitapta toplayabildim. "Uzun uğraşlar" yalnızca yazmak olsaydı bir sona getirmek belki aha kolay olurdu çünkü yazılabileceklerin sonsuzluğu belki beni bir noktada durmaya daha kolay ikna ederdi. Asla bitmeyecek bir uğraşı bitiremeyecek olmak kısacası... Öte yandan karar vermenin çok daha uzun ve yorucu bir uğraş olduğunu bir kez daha yaşadım kitabı hazırlarken. Bu kitapta yazılanlar yoktular ve bir gün oldular... Her sözcük, her tümce, her sözdizimi baştan sona değişebilirdi. Kimi zaman değişti de. Yayım aşaması da benzer bir süreçti. Etrafımdaki birbirinden değerli insanların desteği olmasaydı, yapamazdım. Her birinden gelecekte detaylarıyla bahsedeceğim bu insanlara sonsuz teşekkür borçluyum..Bu süreçte sıkça, alması gereken bir kararı geciktiren, bunun ağırlığı altında ezilen ve alkolün etkisiyle çok dürtüsel bir biçimde "Evet, bunu yapmalıyım" diye düşünen bir insan gibi hissettiğimi söyleyebilirim. Belkide ilk kitabın tedirginliği demeli. Umarım beğenirsiniz...
ZDC Yayıncılık


Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün misyonu, temel psikoloji bilgi ve becerilerine sahip psikologların yetişmesi için gereken akademik, bilimsel ve sosyal ortamı yaratmaktır. Bu misyona uygun olarak, Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü aynı zamanda, mezunlarına ve öğretim elemanlarına, standartlarını sürekli yükselttikleri özverili mesleki uygulamalarını, akademik çalışmalarını ve bilimsel araştırmalarını sürdürebilmeleri için gerekli ortamı yaratmayı hedeflemektedir. Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü, mezunlarının bu alandaki “en iyiler” arasında olmalarına katkıda bulunmak için öğrencilerine eğitim süresince aşağıdaki bilgi, beceri ve tutumları kazandırmayı hedeflemektedir.
picture