| | English
 

Aday Öğrenciler
Öğrenciler
Çalışanlar
Mezunlar
Bilgi Paketi
360' Başkent
Başkent'ten Görüntüler
Akademik Takvim
 
Temel Yaklaşımımız


Vizyonumuzun ışığında üniversitemizi kuruluşumuzdan bugüne kadar geliştirdiğimiz bilimsel anlayış ve çalışma disiplinini benimsemiş, HAFTA 7 GÜN, GÜN 24 SAAT anlayışıyla topluma hizmet sorumluluğu taşıyan bilim insanları, öğrenciler ve çalışanlarımız için ömür boyu sıcaklığını hissedecekleri bir yuva olmaya çalışacağız.

İçinden çıktığımız topluma karşı her zaman kendimizi sorumlu hissetmekteyiz. Bu sorumluluk hissi ile toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere bilimsel niteliği yüksek çıktılarımızı toplumsal fayda değeri yüksek şekilde sunmaya gayret edeceğiz. Bu gayretlerimizin toplumumuzu büyük önder Atatürk’ün gösterdiği “çağdaş medeniyet çizgisinin üzerine” taşımasını gözeteceğiz.

Bu ereğimizin gereği olarak her faaliyetimizde öncelikle gözettiğimiz öğrencilerimizin uluslararası nitelikte öğrenim görme “haklarını” sağlama yönünde çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Öğrencilerimize kendilerini uluslararası alanda sınayabilecekleri ve bu anlamda evrensel değerlere katkı sağlayabilecekleri kendilerini sürekli geliştirebilecekleri bir öğretim ortamı sağlama sorumluluğu içinde olacağız.

Başkent Üniversitesi yuvasının sıcaklığını kalplerimizde taşıyıp tüm insanlarla paylaşacağız.
 

webmaster@baskent.edu.tr
Tel:(0312) 246 66 66
Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi
Eskişehir Yolu 18. km 06790 Etimesgut/Ankara
 
Başkent Üniversitesi Yurtları Başkent Üniversitesi Bülteni