| | English
 

Aday Öğrenciler
Öğrenciler
Çalışanlar
Mezunlar
Bilgi Paketi
360' Başkent
Başkent'ten Görüntüler
Akademik Takvim
 
Duyurular / Etkinlikler


Distinguished Fellowships Ödülü Prof. Dr. Mehmet Haberal’a Verildiİngiltere Kraliyet Tıp Derneği "Distinguished Fellowships" Ödülünü Dünyada İlk Defa Prof. Dr. Mehmet Haberal’a Verildi

Dünya Organ Nakli Derneği’nin seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal’a bir ödül daha verildi...1805 yılında kurulan ve 25 binin üzerinde üyesi olan İngiltere Kraliyet Tıp Derneği, onursal üyeliklerin en üst kademesi olan Distinguished Fellowships ödülünü, Dünya’da ilk defa Prof. Dr. Haberal’a takdim etti.

Uzun değerlendirmeler sonucu derneğe kabul edilmiş, dünya çapında 25 binin üzerinde üyeden oluşan İngiltere Kraliyet Tıp Derneği, onursal üyeliklerin en üst kademesi anlamına gelen Distinguished Fellowships ödülünü uzun yıllar önce gündemine almış, ancak bugüne kadar kimseye vermemişti.

Derneğin yönetim kurulu, 7 yıllık bir araştırma sonucunda bu önemli ödülün Prof. Dr. Mehmet Haberal’a verilmesine karar verdi; böylece 212 yıllık maziye sahip İngiltere Kraliyet Tıp Derneği, ilk kez bir bilim insanına bu statüde bir ödül vermiş oldu. 

webmaster@baskent.edu.tr
Tel:(0312) 246 66 66
Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi
Eskişehir Yolu 18. km 06790 Etimesgut/Ankara
 
Başkent Üniversitesi Yurtları Başkent Üniversitesi Bülteni