| | English
 

Aday Öğrenciler
Öğrenciler
Çalışanlar
Mezunlar
Bilgi Paketi
360' Başkent
Başkent'ten Görüntüler
Akademik Takvim
 
Duyurular / Etkinlikler


Seminer: Küresel Dünya’da Patent SavaşlarıSEMİNER

Küresel Dünya’da Patent Savaşları
APPLE vs SAMSUNG

Konuşmacı: Avukat Dr. Gökalp Bayramoğlu


İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Seminer Günleri etkinliği kapsamında davetli konuşmacı Avukat Dr. Gökalp Bayramoğlu uzun yıllar Apple Inc.’da Patent Avukatlığı yapmış olup, Bayramoğlu’nun konuşmasının içeriği; Steve Jobs’la geçen bir çalışma gününün değerlendirmesi, Küresel Dünya’da yaşanan patent savaşları ve Samsung vs Apple arasında yaşanan hukuki sorunların boyutları hakkındadır.

YER: İletişim Fakültesi Stüdyosu – Kırmızı Koltuklu Salon – Denizbank Girişi
15 Ekim 2014 ÇARŞAMBA Saat 13:00

Dr. Bayramoğlu, İstanbul Deniz Harp Okulları Elektrik Elektronik Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmiştir. Yüksek Lisansını Elektronik ve Bilgisayar mühendisliği üzerine Kaliforniya Eyaletinde Naval Post Graduate School’da tamamlamıştır. Doktorasını aynı konuda Houston Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Concord Hukuk Fakültesi’nde avukatlık eğitimini tamamlamıştır. Eğitimiyle eşzamanlı olarak Compaq Bilgisayarları, HP, ELOTouch Systems gibi Amerika’nın önemli kuruluşlarının mühendislik bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Uzun bir süre Apple firmasının Mac bilgisayarları mühendislik bölümünün yönetimini üstlenmiş olup, aynı zamanda Apple’ın patent davalarını da üstlenerek Uzak Doğu’da bulunan tedarikçilerle olan ilişkileri yürütmüştür.

Halihazırda, dünya çapında, ağırlıklı olarak Uzak Doğu firmalarına patent ve marka geliştirme konularında danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda kendi hukuk firmasını kurarak şirketlere patent ve marka davalarında hizmet vermektedir.

 

webmaster@baskent.edu.tr
Tel:(0312) 246 66 66
Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi
Eskişehir Yolu 18. km 06790 Etimesgut/Ankara
 
Başkent Üniversitesi Yurtları Başkent Üniversitesi Bülteni